Do 22 maja 2026 r. jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych mogą ubiegać się o dofinansowanie do 40 tys. zł w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla Bezpieczeństwa”.
Środki można przeznaczyć m.in. na:
- zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego,
- środki ochrony indywidualnej i zbiorowej,
- szkolenia oraz rozwój kompetencji ratowników.
O wsparcie mogą ubiegać się jednostki OSP z gmin, na terenie których GAZ-SYSTEM posiada infrastrukturę przesyłową lub realizuje inwestycje. Każda jednostka może złożyć jeden wniosek.
Wnioski należy przesyłać do 22 maja 2026 r. na adres: osp@gaz-system.pl
Link do strony: https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/ruszyl-nabor-do-nowego-programu-dotacyjnego-dla-osp-nawet-40-tys-zl-na











